BÜLTEN & DUYURU

HAYKURDER'DEN DUYURULUR

HAVALAR ISINDI / DOSTLARINI UNUTMA

Özellikle yaz mevsiminde yaşanan su ve yiyecek sorunu sokak hayvanları için bazen ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. 

Siz de kapınızın önüne koyacağınız bir kap su ve mamayla minik dostlarımızın hayatını kurtarabilirsiniz.

BİR KAP DA SİZ KOYUN

Sıcak yaz günlerinde sokakta yaşayan hayvanların yemek bulması zordur. Halsizlik ve susuzluk çeken hayvanların kolayca erişebileceği noktalarda kuru mama bulundurulmalı ve boşalan mama kapları mutlaka tazelenmelidir. Yemek atıkları sıcak havalarda çok çabuk bozulup zehirlenmelere yok açabilir. Bu nedenle yemek atıkları yerine kapınızın önüne sevimli dostlarımız için bir kap mama ve bir kap su koymak onların yaşaması için hayati önem taşıyor.

KAPILARINIZI AÇIN

Sıcak yaz günlerinde sokakta yaşayan hayvanların da dinlenebilecekleri rahat ve gölge bir alana ihtiyaçları vardır. Özellikle güneş ışığından uzak parklara, ağaçlık alanlara onların sıcaktan korunabileceği alanlar açabilir, onları misafir edebilirsiniz.

©2018 by HAYKURDER Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği

“Bu sitede yer alan (DUYURU ve BÜLTENLER sayfaları hariç) yazı, fotoğraf ve sair içeriklerin, izin alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Tüm haklarımız saklıdır.”